Co byście zrobili gdyby ktoś zaproponował Wam zamianę cichej, spokojnej niedzieli pełnej relaksu na znalezienie się w centrum akcji. Dodatkowo obiecał by Wam, że cały dzień spędzicie naprawdę po środku praktycznie nieustającego pisku, warkotu, bulgotu, strzałów i dymu. Ja nie mogłem sobie odpuścić takiej okazji. Co prawda nie zdecydowałem się od razu, nie wiedziałem czy odnajdę się w tym wszystkim. Ale wewnętrznie chciałem już tam być. Tak też się stało!!
  I tak znalazłem się po środku trasy 1 rundy Driftingowych Mistrzostw Polski organizowanej na warszawskim autodromie na Lotnisku Bemowo. Duża w tym zasługa...w sumie to cała zasługa znajduje się po stronie NO LIMITS PHOTO TEAM. Jeśli interesujecie się driftingiem to na pewno o nich słyszeliście albo widzieliście ich kozackie filmy i zdjęcia. Jeśli jakimś cudem umknęły Wam to koniecznie powinniście ich sprawdzić. Po krótkim wprowadzeniu w torowy, fotoreporterski savoir-vivre przeprowadzony przez Jacka, zabrałem się za rekonesans toru i wkrótce zaczęło się dziać najlepsze. 
Benzyna w żyłach od małego
 Jeśli znajdziecie się na imprezie takiej jak ta, czyli pełnej dynamicznej akcji i będziecie mieli aparat i chęci do uwiecznienia tego wydarzenia. Niezależnie czy będą to pokazy lotnicze, wyścig kolarski, rajdy samochodowe, wyścigi czy biegi Waszych dzieci na zawodach szkolnych.To może być nawet Wasza pociecha na huśtawce.  Każde miejsce gdzie zależy Wam na ukazaniu ruchu. Podstawową techniką jaką będziecie stosować, z jaką powinniście się zapoznać wcześniej, jest panoramowanie (ang. Panning). Chodzi w niej o kontrolowanie czasu ekspozycji, przysłona odgrywa tutaj drugoplanowe znaczenie. Ustawiamy aparat w tryb pozwalający decydować o czasie naświetlania TV( w Canonie) S ( w Nikonie). AF ustawiamy w tryb ciągłego szukania ostrości AI Servo (Canon). Tryb zdjęć seryjnych będzie pomocny, ale nie jest konieczny. W całości chodzi o to aby cały czas śledzić obiekt w ruch, podążać za nim obiektywem jednocześnie wybierając na nim ostrość w sposób ciągły. Ważne aby w momencie wyzwolenia migawki w dalszym ciągu podążać aparatem za obiektem fotografowanym. Postarajcie się obracać się w takim samym tempie jak obiekt, wybierzcie sobie jeden punkt na obiekcie, którego będziecie pilnować punktem AF na matówce. To może być np.głowa czy koło. Jak bardzo uda się Wam wydłużyć czas ekspozycji zależy od wielu czynników. Szybkości obiektów, Waszej odległości od nich, ogniskowej jaką akurat używacie, stabilności Waszych rąk i doświadczenia. Ja zacząłem dzień od czasów 1/160 po wstrzeleniu się zszedłem do 1/80. Najlepsze jest to, że technikę tę możecie trenować wszędzie, można panoramować psy biegające w parku, można ptaki lecące, można też auta na ulicach. Teraz zobaczcie Drifting moim okiem.
Zacięty pojedynek finałowy
Zwycięzca klasy pro PAWEŁ TRELA
Tomek.

Może zainteresują Cię inne nasze projekty:

DWA KOŁA | CZYLI VIII MEMORIAŁ STANISŁAWA KRÓLAKA
Krótka fotorelacja z VIII Memoriału Stanisława Królaka i odbywającego się przy okazji Retro Memoriału. Bednarska ponownie dała wycisk amatorom i zawodowcom.
2017
ISLANDIA | CZYLI ODLUDNA KRAINA DESZCZU I ZIMNA
Fotorelacja z naszego pięcio dniowego pobytu na Islandii. Co udało nam się zobaczyć, jak podróżować i czego się spodziewać wybierając ten kierunek.
2020
PAPER TRAILS | CZYLI GDZIE MUZYKA SPOTYKA DESIGN
Opis sesji, której bohaterem był plakat polskiej marki Paper Trails. Podczas sesji korzystaliśmy z lampy Quadralite Atlas 600, światłomierza Sekonic i X-rite Colorcheckera. Zobaczcie efekty.
2017
SZWAJCARIA | CZYLI JESZCZE TAM WRÓCIMY
Relacja z kilkudniowego wypadu na Szwajcarskie przełęcze. Odwiedzamy Furkapass, Grimselpass, Maloja Pass, San Bernardino pass, Gotthard pass i więcej.
2016
RENAULT PRO+ | CZYLI GAMA SAMOCHODÓW MODYFIKOWANYCH
Kilka zdjęć z sesji wykonanej razem z OFFphoto dla Renault. Celem było przestawienie pełnej gamy ich samochodów modyfikowanych.
2019
FERRARI DINO | CZYLI DODAWANIE
Przedstawiam proces powstania zdjęcia Ferrari Dino GT. Gif pokazujący retusz pozwoli zobaczyć postęp prac.
2017
TRÓJMIASTO | CZYLI BAŁTYK SKUTY LODEM
Zimowy weekend nad Bałtykiem okazał się być strzałem w dziesiątkę. Bardzo zmienna pogoda i silny, mroźny wiatr nie odebrały nam ochoty do zwiedzania. Zapraszam do zdjęć w tym analogowych z Hasselblada 500C.
2018
NORWEGIA | CZYLI DROGO, ZIMNO, DESZCZOWO, WSPANIALE
Relacja z dwóch podróży do Norwegi. Podczas, których zwiedzaliśmy okolice Alesund, Trollstigen i Geiranger. A także wyspy Godoya i Runde. Zdjęcia z września i czerwca.
2016
HASSELBLAD 500C | CZYLI POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI
Dwa weekendy, trzy imprezy, trzy przeterminowane klisze Kodaka i jeden aparat- Hasselblad 500C. Portra 160, Portra 400 i Ektar 100 wywołane i skanowane w domu. Zapraszam do fotorealacji.
2018
KODAK PORTRA 160 | CZYLI ANALOGOWY TRIP PO EUROPIE
Analogowa fotorelacja z naszej podróży do Bawarii. Ponad 3000 km samochodem. Trzy klisze Kodak Portra 160, Hasselblad 500C, filtry Cokin i domowe wywoływanie w zestawie Tetenal C-41. Zapraszam
2018
Back to Top